Τετάρτη, Ιανουάριος 26, 2022

Συγχαρητήριο μήνυμα

του Περιφερειακού Δ/ντή Π/θμιας και Δ/θμιας Εκπαίδευσης Αν. Μακεδονίας - Θράκης

Κωνσταντίνου Μπαντίκου

Η Περιφερειακή Διεύθυνση Εκπαίδευσης Ανατολικής Μακεδονίας – Θράκης συγχαίρει τους μαθητές του Γενικού Λυκείου Νέας Βύσσας, Αραμπατζή Παναγιώτη, Ευχετζή Κυριάκο και Καλογιαννίδη Χρήστο, οι οποίοι, με την ομάδα BYSSATEAM και συντονίστρια την εκπαιδευτικό κ. Γιαννάτου Κυριακή, κατέλαβαν την 1η θέση στον 4ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό Στατιστικής της Ε.Λ.Σ.Τ.Α.Τ., στο πλαίσιο του Προγράμματος «Ανάπτυξη της Στατιστικής Παιδείας στην Ελλάδα».

Η πρωτιά της ομάδας, ως επισφράγισμα της τιμητικής διάκρισης στην 5η θέση πανελληνίως κατά την προηγούμενη σχολική χρονιά, συνιστά έμπρακτο, δημιουργικό παράδειγμα ότι ο ζήλος, η αφοσίωση και η επιμονή, σε συνδυασμό με τη μεθοδική, συλλογική εργασία επιφέρουν καρπούς και οδηγούν σε σημαντικές επιτυχίες, ενισχύοντας ταυτόχρονα την πεποίθηση ότι, όταν δίνεται η δυνατότητα στα παιδιά η ευκαιρία να αναπτύξουν τις μοναδικές τους δεξιότητες, μπορούμε να οραματιζόμαστε, να ελπίζουμε σε ένα καλύτερο μέλλον.

Καλή συνέχεια στο εκπαιδευτικό σας έργο και ευχές για επιτυχίες και στις επόμενες προκλήσεις της μαθητικής ζωής.

Ο ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΣ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΜΠΑΝΤΙΚΟΣ