Καλούνται τα νεοδιοριζόμενα μέλη ΕΕΠ κλάδου ΠΕ 23 και ΠΕ 30 σε ΣΔΕΥ ΚΕΔΑΣΥ αρμοδιότητάς μας, να παρουσιαστούν στα γραφεία της Περιφερειακή Διεύθυνσης Π/θμιας και Δ/θμιας Εκπαίδευσης Αν. Μακεδονίας – Θράκης (τέρμα Σισμάνογλου - Κομοτηνή) για ορκωμοσία και ανάληψη υπηρεσίας εντός πέντε (5) εργάσιμων ημερών από την ημερομηνία δημοσίευσης της απόφασης στην Εφημερίδα της Κυβερνήσεως (ΦΕΚ 2064/τ.Γ/16-08-2023), από Πέμπτη 17/8/2023 έως και την Τετάρτη 23/8/2023.

Οι διοριζόμενοι/ες οφείλουν να επικοινωνήσουν στο τηλέφωνο 2531083530 , εσωτ. 106, προκειμένου να καθοριστεί ραντεβού για την καλύτερη εξυπηρέτηση.

ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΝΕΟΔΙΟΡΙΣΤΟΥΣ/ΕΣ Ε.Ε.Π. ΣΤΑ Σ.Δ.Ε.Υ./ΚΕ.Δ.Α.Σ.Υ. Οι νεοδιόριστοι εκπαιδευτικοί  κατά την ημέρα ανάληψης υπηρεσίας πρέπει να προσκομίσουν ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ τα παρακάτω έγγραφα:

1.

Φωτοτυπία αστυνομικής ταυτότητας

2.

Φωτοαντίγραφα όλων των δικαιολογητικών των τυπικών προσόντων (πτυχία, μεταπτυχιακά, πτυχία ξένων γλωσσών, πιστοποιητικά γνώσης Η/Υ, πιστοποιητικά επιμόρφωσης) ένταξης του/της νεοδιόριστου/ης εκπαιδευτικού στον τελικό αξιολογικό πίνακα διορισμού του Α.Σ.Ε.Π. καθώς επίσης και οποιοδήποτε άλλο αποδεικτικό (βεβαιώσεις επιμόρφωσης κ.λ.π.) κρίνει ο/η ίδιος/α ότι πρέπει να εμπεριέχεται στον Φάκελο Προσωπικού Μητρώου (Φ.Π.Μ.) του/της.

Σημείωση: Οι τίτλοι ξένων Πανεπιστημίων υποβάλλονται με επίσημη μετάφραση και τη βεβαίωση αναγνώρισης από τον ΔΟΑΤΑΠ. Εάν οι τίτλοι αυτοί δεν αποτελούν προϋπόθεση πρόσληψης, κατατίθενται με αίτησή στη γραμματεία του ΠΥΣΕΕΠ για αναγνώριση. Τα οικονομικά αποτελέσματα αυτής, ανατρέχουν από την ημερομηνία της αίτησής και όχι από την ημερομηνία διορισμού.

3.

Έγγραφο που να πιστοποιεί τον ΑΦΜ ή φωτοτυπία κάποιου εκκαθαριστικού τελευταίων τριών ετών.

4.

Έγγραφο που να  πιστοποιεί τον ΑΜΚΑ

5.

Βεβαίωση Απογραφής Άμεσα Ασφαλισμένου από το ΙΚΑ ή κάποιο άλλο έγγραφο που να πιστοποιεί τον Α.Μ. ΙΚΑ.

6.

Υπεύθυνη δήλωση ΤΡΑΠΕΖΙΚΟΥ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥ ΜΙΣΘΟΔΟΣΙΑΣ  και έγγραφο (φωτοτυπία βιβλιαρίου καταθέσεων ή εκτύπωση λογαριασμού e-banking) με πρώτο δικαιούχο τον/την ενδιαφερόμενο/η, στο οποίο αναγράφεται καθαρά ο αριθμός λογαριασμού και ο ΙΒΑΝ.

7.

Πρωτότυπες βεβαιώσεις παθολόγου και ψυχιάτρου

Σύμφωνα με το άρθρο 7 του ΦΕΚ 254/21-11-2013 τ.Α’, υποχρεούστε να προσκομίσετε γνωματεύσεις α) παθολόγου ή γενικού ιατρού και β) ψυχιάτρου είτε του δημοσίου είτε ιδιωτών σύμφωνα με τις οποίες κρίνεστε υγιής και διαθέτετε τη φυσική καταλληλόλητα για να ασκήσετε τα εκπαιδευτικά και υποστηρικτικά καθήκοντα στις σχολικές μονάδες τοποθέτησης

8.

Εκτύπωση της Αίτησης - Υπεύθυνης Δήλωσης (ηλεκτρονική) που υποβλήθηκε στο ΑΣΕΠ με τα προσόντα / κριτήρια κατάταξης που έχουν μοριοδοτηθεί

9.

Δήλωση περιουσιακής κατάστασης σύμφωνα με το άρθρο 23 του Ν. 3528/2007 (επισυνάπτεται). Κατατίθεται σε κλειστό-σφραγισμένο φάκελο στον οποίο θα αναγράφεται το ονοματεπώνυμο του/της ΕΕΠ και θα συνοδεύεται από Υπεύθυνη Δήλωση (επισυνάπτεται) του άρθρου 8 του Ν.1599/1986, (ΦΕΚ 75 Α΄), που θα αναφέρει ότι: «Η περιουσιακή μου κατάσταση είναι αυτή που αναγράφεται στα σχετικά έντυπα τα οποία σάς επισυνάπτω στην υπεύθυνη δήλωσή μου και αποτελούν αναπόσπαστο μέρος αυτής. Επίσης γνωρίζω την υποχρέωσή μου να ενημερώνω την Υπηρεσία μου για κάθε μεταβολή των περιουσιακών μου στοιχείων».

10.

Υπεύθυνη Δήλωση οικογενειακού επιδόματος (επισυνάπτεται) και Πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης τελευταίου τριμήνου (για έγγαμους και/ή γονείς τέκνων).

Σημείωση: Εάν υπάρχει τέκνο που σπουδάζει επιπλέον Βεβαίωση Σπουδών από τη Σχολή που φοιτά, στην οποία να αναγράφεται η διάρκεια σπουδών.

11.

Υπεύθυνη Δήλωση Προϋπηρεσίας (επισυνάπτεται) και οι σχετικές Βεβαιώσεις Προϋπηρεσίας  στο Δημόσιο ή Νομικά Πρόσωπα Δημοσίου Δικαίου (και αντίστοιχη εκτύπωση ενσήμων).

Η προϋπηρεσία αυτή αναγνωρίζεται ως μισθολογική προϋπηρεσία και πρέπει να υποβληθεί στο ΠΥΣΕΕΠ, με αίτησή προς αναγνώριση.

12.

Απόφαση του ΕΦΚΑ (πρώην ΙΚΑ για το «Επιδόματα μητρότητας») για όσες έχουν τεκνοποιήσει το τελευταίο 15μηνο

13.

Υπεύθυνη Δήλωση ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥ (επισυνάπτεται)

14.

Υπεύθυνη Δήλωση στην οποία θα δηλώνεται ότι δεν έχουν συνταξιοδοτηθεί από άλλη θέση, ότι δεν κατέχουν άλλη θέση του δημοσίου, δεν είναι φυγόποινοι ή φυγόδικοι κ.λ.π (επισυνάπτεται)

15.

Υπεύθυνη Δήλωση ασφάλισης - Επιλογή φορέα (επισυνάπτεται)

16.

Υπεύθυνη Δήλωση ΤΡΑΠΕΖΙΚΟΥ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥ ΜΙΣΘΟΔΟΣΙΑΣ

17.

Βεβαίωση Συνυπηρέτησης και Εντοπιότητας (εφόσον υπάρχουν)

18.

Αίτηση προς το ΠΥΣΕΕΠ (επισυνάπτεται), για αναγνώριση προϋπηρεσίας ή/και μεταπτυχιακού/διδακτορικού τίτλου σπουδών

Παρακαλούμε τα φωτοαντίγραφα  να  είναι ευκρινή.

Λήψη Αρχείου